A A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:
baner

AUTOREFRAKTOMETRIA (KOMPUTEROWE BADANIE WZROKU)

Badanie pozwala na wstępną ocenę wady wzroku. Nie można jednak wyłącznie na podstawie tego badania przepisać okularów

 

POLE WIDZENIA (PERYMETRIA)

Badanie pozwala na ocenę tego , czy nasz obszar widzenia (pole widzenia) jest prawidłowy oraz czy występują w nim miejsca , których nie widzimy (mroczki bezwzględne) lub widzimy słabiej (mroczki bezwzględne). Wskazaniem do wykonania pola są m.in. jaskra, choroby nerwu wzrokowego, określone uszkodzenia siatkówki a także niektóre schorzenia neurologiczne. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Wykonywane jest w korekcji okularowej do bliży , więc prosimy zabrać ze sobą Państwa okulary do czytania.

 

USG GAŁKI OCZNEJ I OCZODOŁU

Pozwala na ocenę rozmaitych chorób gałki ocznej m.in. odwarstwienia siatkówki , nowotworów , zmian w ciele szklistym. Badanie nie jest inwazyjne.

 

TOPOGRAFIA ROGÓWKI (MAPA ROGÓWKI)

Jest to badanie, które za pomocą systemy komputerowego tworzy mapę rogówki. Głównymi wskazaniami do topografi są rozmaite wady wzroku ( pozwala m.in. wykryć stożek rogówki) oraz jest niezbędne do doboru twardych i hybrydowych soczewek kontaktowych. Babanie jest niebolesne i bezkontaktowe.

 

GONIOSKOPIA (BADANIE KĄTA PRZESĄCZANIA)

Badanie pozwala na ocenę struktury przez którą odpływa płyn z naszego oka czyli tzw. kąta przesączania. Gonioskopia jest wskazana m.in. przy diagnostyce jaskry ,  po urazach. Wymaga założenia specjalnej soczewki na gałkę oczną.

 

OCT (OPTYCZNA KOHERENTNA TOMOGRAFIA)

Jest to  jedna z najnowocześniejszych metod diagnostycznych w okulistyce. Zrewolucjonizowało diagnostykę wielu chorób m.in. zwyrodnieniowych siatkówki (AMD),otworów plamki żółtej, chorób dotyczących nerwu wzrokowego (np. jaskry) a także zmian rogówki i kąta przesączania. OCT jest bezpiaczną, bezkontaktową metodą wykorzystującą wiązkę światła widzialnego. W większości przypadków nie wymaga żadnego przygotowania pacjenta, rzadko istnieje konieczność rozszerzenia źrenicy.

 

 PACHYMETRIA (BADANIE GRUBOŚCI ROGÓWKI)


Metoda diagnostyczna mająca na celu pomiar grubości rogówki.Pozwala stwierdzić, czy zmierzone ciśnienie śródgałkowe u Pacjenta nie jest zawyżone bądź zaniżone przez pominięcie faktu istnienia grubszej bądź cieńszej rogówki. Dowiedziono bowiem, że Pacjenci, posiadający grubszą rogówkę niż standardowo, mogą mieć ciśnienie wyższe, które jednak nie musi być niczym niepokojącym. Natomiast osoby posiadające cienką rogówkę, często mają zaniżone ciśnienie śródgałkowe.

  

 
Współpracują z nami:
AGAMED OKULISTYKA 2016 - Wszelkie prawa zastrzeżone
Agamed Okulistyka

AGAMED OKULISTYKA

42-202 Częstochowa

ul. Jasnogórska 4

kom.: 534 212 903

tel.: 34 506 57 67

e-mail:

biuro@agamedokulistyka.pl

Rejestracja online